Haber

Son dakika: İstanbul, Ankara ve İzmir’e de uyarı geldi! Meteoroloji tarih verdi, dikkat…

Kurak geçen kış aylarının ardından bahar, sağanak ve yağmurlarla geldi. İstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 40’ları zorlarken vatandaşlar hava durumunu ve önümüzdeki günlerde yağmur yağıp yağmayacağını merak ediyor. Meteoroloji 3-7 Nisan 2023 tahminlerini paylaştı.

MGM’nin raporuna göre yarın (3 Nisan 2023) itibarıyla yurdun batısından yurda girecek sağanak yağış Karadeniz, Marmara ve Ege’de etkisini hissettirecek. Batı Karadeniz’de gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen sağanak yağışla birlikte sıcaklıklar düşmeye başlayacak.

Rapora göre; Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması beklenirken, Salı ve Çarşamba günleri İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Perşembe günü yurt genelinde sağanak yağışlar devam edecek.

Salı günü İstanbul’da 20 derece, Ankara ve İzmir’de 19 derece, Perşembe günü ise İstanbul’da 12, İzmir’de 16 ve Ankara’da 13 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Yağışlar yurt geneline yayılacak.

Cuma günü yurdun dört bir yanında sağanak yağış etkili olurken, Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “10 gün boyunca Türkiye’nin batısında sürekli yağış geçişleri olacak. Her günün bir bölümünde. Yani keyifli bir süreç. Hava açık, hızlı bulutlanma, şiddetli yağmur, ardından hava açık. Bu durum ülkenin batısının tamamında görülecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu