İş

Eksim Holding, Genç Enerji MT Programı ile Yenilikçi Alanlarda İstihdam Sağlıyor

Eksim Holding’in Young Power MT Programı’nın üçüncüsü devreye alındı. üniversiteden yeni Mezunlar, yüksek lisans öğrencileri ve üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin yetkinliklerini geliştirmek amacıyla düzenlenen Young Power MT Programı başladı. Eksim Holding, bu programla gençleri farklı alanlarda istihdam etmeyi hedefliyor.

Nitelikli genç istihdamını artırmak için çalışan Eksim Holding, Young Power MT Programı’nın üçüncüsünü hayata geçirdi. 6 Mart’ta başlayan ve 9 Nisan’a kadar sürecek başvuru sürecinin ardından Genel Yetenek Testi, İngilizce Testi’nde başarılı olan adaylarla yapılacak mülakatların ardından adaylar Finans, Teknoloji ve Pazarlama gibi çeşitli departmanlarda göreve başlayacak. ve İstanbul ve Diyarbakır illerinde Görüntülü Görüşme aşamaları. Young Power MT Programı; Enerjiden gıdaya, yenilenebilir kaynaklardan sermaye yatırımına kadar farklı branşlarda eğitim ve deneyim sunacak.

Eğitmenler ve sektörel deneyime sahip şirket yöneticilerinden oluşan insan kaynakları uzmanları tarafından verilecek eğitim sonunda başarılı adaylar, genel yetenek ve dil sınavının ardından insan kaynakları ve iş birimi mülakatlarına katılmaya hak kazanacak. Program kapsamında 25 genç yeteneğin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Gençlerin Hayatlarına Dokunuyoruz

Young Power MT Programı hakkında bilgi verilmesi Eksim Holding İnsan Kaynakları Lideri Hasan Kaya “Eğitime ve istihdama katkı sağlamak amacıyla bugüne kadar birçok gencin hayatına dokunduk. Gençlerimizi nitelikli ve yetkin çalışanlar haline getirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz programlardan aldığımız sonuçlar bizleri mutlu etti. 9 bini aşkın Eksim ailesi, teknolojik, yenilikçi ve sürdürülebilir iş alanları ile gençlerimizin kariyer tercihi olmaya devam edecek.”

Eksim Tech Talent yetenekleri topluyor

Eksim Holding’in Aralık ayında başlattığı Eksim Tech Talent işe alım programı kapsamında; mühendislik, bilgisayar programlama ve yazılım lisans, 3. sınıf, son sınıf ve lisansüstü öğrencilerinin başvuruları kabul edilmektedir. Bu kapsamda düzenlenecek Booth Camp için İstanbul’da 20, Diyarbakır’da 19 kişi programa dahil edildi. Kamp sonrasında uygun görülen adaylarla işe alım görüşmeleri başlayacaktır. Özellikle dijital dönüşüme çözüm üretecek program kapsamında eğitim alan bireylerin Eksim Holding çatısı altında farklı şirketlerde çalışmaları hedefleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-terme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu