Yaşam

Banu Tozluyurt’un kaleminden kadın hikayelerine dokunmak

Psikolojik sermayesi güçlü kadınları konu alan eserdeki kadınların tamamı günümüz Türkiye’si için de örnek niteliğindedir. Elbette uygun bir örnekle karşılaşan okuyucu buna tepki verir. Yozlaşmanın, derinleşememenin ve kültürel sığlığın övüldüğü bu döneme rağmen kitabın başarısı, gelecek günlere dair bir umudun varlığına işaret ediyor.

Kişisel yetkinliğini artırmak isteyen, hayallerinin peşinden gidecek gücü bulmak isteyen ve fark yaratmak isteyen herkes bir dönem kitabı olmaktan çok Kendi İzlerini Yaratan Kadınlar’ı okuyabilir. Kitaptaki 24 hanımın tamamı sizden ve bizden biri.

Psikolojik sermayesi güçlü kadınların yaşamlarına odaklanan Kendi Ayak İzini Yaratan Kadınlar, son 40 yılda kendi imkanları ve çabalarıyla çok çalışarak ayak izlerini yaratan 24 kadının öyküsünü anlatıyor.

24 kadının hikayesi

sesli kitap özelliği

Erkek mesleği olarak kalıp yargıları değiştirebilen kadınlar da kitabın kahramanları arasında yer alıyor, tıpkı erkek egemen branşlarda yüksek sesle konuşma cesaretini gösteren kadınlar gibi.

Braille kitap ve görme engelliler için sesli kitap olarak da yayınlanan eserde yer alan hikâyelerin her biri, “Bu benim”, “Hep bunu yapmak istemişimdir”Söyleyeceğiniz gibi, benzerlikler olacak, “Nasıl yapabilirim?”Sorusuna da cevap veriyor.

Kitapta yer alan kadınlar:

Kitaptaki kadınlar: Bakiye Duran, Defne Ongun Müminoğlu, Dilek Livaneli, Ece Çiftçi, Evrim Kuran, Fatma Tolga, Feyza Altun, Filiz Akdede, Favori Erdoğan Şahenk, İpek Ongun, Merve Kocabeyler…

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu